Jeden przemkowianin odpowie za narkotyki. Dwaj inni za okradanie piwnic

32-letni przemkowianin jest podejrzany o udzielanie narkotyków innym osobom, a dodatkowo miał je też w swoim mieszkaniu. Dwaj inni mieszkańcy miasta, w wieku 26 i 60 lat, zostali zatrzymani za kradzież opału z piwnic.

Polkowiccy kryminalni podejrzewali, że 32 – letni mieszkaniec Przemkowa handluje narkotykami i może je także posiadać, pojechali więc do jego miejsca zamieszkania. Tam ich podejrzenia się potwierdziły.

– W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 20 porcji handlowych marihuany oraz 32 porcje handlowe amfetaminy – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, p.o. oficera prasowego KPP w Polkowicach. – Środki odurzające oraz psychotropowe były ukryte w regale wraz z rzeczami osobistymi.

Podczas przeszukania znaleziono jeszcze wagę elektroniczną i inne przedmioty służące do porcjowania narkotyków. Podejrzanemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Także do 10 lat odsiadki grozi dwóm mieszkańcom Przemkowa, w wieku 26 i 60 lat, którzy są podejrzewani o kradzieże z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych na terenie miasta.

– Kradli drewno oraz węgiel – dodaje st. sierż. Przemysław Rybikowski, p.o. oficera prasowego KPP w Polkowicach. – Jednemu z zatrzymanych mężczyzn funkcjonariusze udowodnili również kradzież dwóch motorowerów marki Simson, które zostały skradzione z przemkowskich pomieszczeń gospodarczych w listopadzie zeszłego roku.

Policjanci odzyskali 24 worki węgla kamiennego i części motorowerów. Nadal wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i dążą do odzyskania reszty skradzionego mienia.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..