Opublikowany: wt, Paź 30th, 2018

Jeden poszukiwany, drugi z narkotykami – są już w rękach policji (FOTO)

34-latek poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości, natomiast jego o 12 lat młodszy kolega miał przy sobie narkotyki – obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez złotoryjska policję, po nieudanej próbie ucieczki. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Złotoryjscy policjanci zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 34-letniego mężczyznę oraz towarzyszącego mu 22-latka, który miał przy sobie narkotyki. Badanie narkotestem wykazało, że była to marihuana. O dalszym losie mężczyzny będzie decydować prokurator.

Złotoryjscy funkcjonariusze, którzy w godzinach wieczornych patrolowali ulice miasta, zauważyli grupę młodych mężczyzn. Ich zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. – Mężczyźni ci byli wyraźnie zainteresowani jednym z zaparkowanych pojazdów. Na widok policyjnego radiowozu podjęli próbę ucieczki, jednak nieskuteczną. Zostali zatrzymani i sprawdzeni w policyjnych systemach – relacjonuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Okazało się, że najstarszy z nich, 34-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Złotoryi w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Z kolei przy drugim z mężczyzn policjanci znaleźli młynek z zawartością suszu roślinnego. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Badanie zabezpieczonej substancji wskazało, że była to marihuana.

– 34-latek, zgodnie z dyspozycją sądu, trafił do zakładu karnego, a 22-latek został przesłuchany i będzie odpowiadał za posiadanie nielegalnych substancji.Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie środków odurzających grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka złotoryjskiej policji.

.

Fot. KPP w Złotoryi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..