Opublikowany: śr, Cze 6th, 2018

Jechali pod wpływem narkotyków. Grozi im więzienie

Już po raz kolejny okazuje się, że liczne apele policyjne nie docierają do wszystkich. Tylko wczoraj w ręce funkcjonariuszy legnickiej drogówki wpadło trzech młodych kierowców, którzy prowadzili samochody, będąc pod wpływem narkotyków. Każdemu z zatrzymanych grozi do dwóch lat więzienia.

Do pierwszego z zatrzymania doszło około południa w jednej z miejscowości na terenie gminy Chojnów. Policjanci z miejscowego komisariatu postanowili sprawdzić powód nerwowego zachowania 19-letniego kierowcy forda. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających.

Trzy godziny później na ul. Nowy Świat w Legnicy w podobnych okolicznościach wpadł młody kierowca audi. Badanie przeprowadzone specjalnym testerem wykazało obecność narkotyków w organizmie 23-latka.

Kolejna kontrola miała miejsce o godz. 16 na ul. Przemysłowej w Legnicy. W ręce mundurowych tym razem również wpadł 23-letni kierowca. Mężczyzna prowadził osobowego opla i podobnie jak jego poprzednicy jechał po wcześniejszym zażyciu narkotyków.

– O dalszym losie każdego z zatrzymanych zadecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, w świetle obowiązujących przepisów za jazdę pod wpływem środków odurzających, kierowcy mogą trafić do więzienia nawet na dwa lata – informuje podkomisarz Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Fot. ilustracyjne (Pixabay.com)

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..