Jechał motocyklem bez uprawnień i pod wpływem

Polkowiccy policjanci zatrzymali 35-letniego motocyklistę, który nie miał uprawnień do kierowania takim pojazdem. Co więcej znaleźli przy mężczyźnie środki odurzające, a badanie narkotesterem potwierdziło, że był też pod ich wpływem.

Mundurowi namierzyli motocyklistę na ulicy Zawilcowej w Polkowicach i zatrzymali go do kontroli drogowej.

– Już na samym początku okazało się, że 35-letni mieszkaniec gminy Radwanice nie posiada prawa jazdy kategorii „A” – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na nienaturalne zachowanie kierowcy oraz jego wyraźne zdenerwowanie zaistniałą sytuacją.

Policjanci znaleźli przy mężczyźnie szusz roślinny oraz kryształki, które po badaniach okazały się być pochodnymi marihuany i metafetaminy. Przebadano też kierowcę na obecność środków odurzających w jego organizmie.

– Badanie narkotesterem wykazało obecność marihuany, amfetaminy i met amfetaminy – dodaje Przemysław Rybikowski.

Ponadto, pobrano mu krew do dalszych badań.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do 2 lat, a za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych – do 3 lat więzienia. 32-latek odpowie jeszcze za wykroczenie, czyli kierowanie motocyklem mimo braku uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu.

Fot. KPP Polkowice

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..