Opublikowany: pt, Paź 27th, 2017

Jazzowe nuty opanowały Głogów (FOTO)

Tegoroczne Głogowskie Spotkania Jazzowe od samego początku oczarowały publiczność. Zanim jednak jazzowe brzmienia wypełniły sale koncertowe, muzycy podzielili się swoją wiedzą z głogowską młodzieżą.

Przed południem artyści Schmidt Electric i raper Ten Typ Mes przekazywali wiedzę na temat muzyki i jej historii oraz opowiadali o swojej pracy twórczej. Sala była wypełniona po brzegi reprezentantami młodzieży z różnych szkół.

W festiwalowym programie był to zaledwie wstęp do muzycznej uczty, jaką organizatorzy przygotowali dla swoich gości. Na głównej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury jako pierwsza zaprezentowała się zjawiskowa Natalia Lubrado, która swoją twórczością przeniosła nas w subtelną i zachwycająca podróż po kolejnych celnych nutach. Po niej zagrali wspomniani już Schmidt Electric i Ten Typ Mes. Zagrali mocno, energetycznie i precyzyjnie prezentując publiczności nowoczesny styl wpisany w najlepsze głogowskie standardy.

Wielkim finałem był argentyńska wokalistka i gitarzystka Vanesa Harbek. Towarzyszyli jej wyjątkowi artyści, w tym wirtuoz gitary Krzysztof „Puma” Piasecki. Wieczorem zaś dla odmiany na scenie klubowe rozbrzmiały dźwięki bluesa.

Dziś o godzinie 18 w holu MOK-u rozpocznie się wernisaż wystawy fotograficznej przedstawiającej wcześniejsze edycje festiwalu. Od godz. 19 w sali widowiskowej wysłuchać będzie można zespołów Kinga Głyk Trio oraz Adam Bałdych&Helge Lien Trio feat. Tore Brunborg. Wieczór zakończy klubowy koncert Kasi Pietrzko Trio i Krzysztofa Antkowiaka (godz. 22).

Fot. Piotr Gajek

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..