Opublikowany: śr, Lip 11th, 2018

W Jaworze powstanie Skwer Aktywności Mieszkańców

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to do końca wakacji na jednym z jaworskich osiedli powstanie Skwer Aktywności Mieszkańców. Inwestycja ma służyć aktywnemu spędzaniu czasu przez przedstawicieli różnych grup wiekowych.

Skwer Aktywności Mieszkańców powstanie w ramach modernizacji terenów zielonych na osiedlu Metalowców w Jaworze. Miejscowy ratusz przeznaczył na ten cel 119 tysięcy złotych i wyłonił już wykonawcę inwestycji. Przetarg wygrała firma „Usługi Remontowo-Budowlane Robert Chwalana”.

Skwer jest wynikiem wspólnej koncepcji wypracowanej z mieszkańcami osiedla podczas warsztatów z burmistrzem „Razem zaprojektujemy, razem wybudujemy”. W ramach tego zadania powstanie nowoczesny plac zabaw składający się z trzech urządzeń (zestawy wspinaczkowe). Wokół nich zostanie wykonana bezpieczna nawierzchnia, a strefa placu zabaw będzie zamknięta obrzeżami trawnikowymi.

W celu promowania zdrowego i aktywnego trybu życia, starsi mieszkańcy będą mogli natomiast korzystać z siłowni plenerowej składającej się z sześciu urządzeń do ćwiczeń służących do treningu poszczególnych części ciała. Zadbano również o stojak na rowery. W ramach integracji różnych grup wiekowych oraz wspólnego spędzania czasu przez rodziny wykonana zostanie również strefa relaksu, gdzie można będzie zagrać w chińczyka lub szachy. Zamontowane zostaną także nowe ławki oraz pojawią się nasadzenia i ścieżki.

Fot. UM w Jaworze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..