Opublikowany: czw, Gru 7th, 2017

Jaworski policjant doceniony za pomoc choremu dziecku (FOTO)

Młodszy aspirant Józef Kolanek z jaworskiej komendy policji został wyróżniony „Aniołem dobroczynności”. To nagroda za pomoc, jakiej funkcjonariusz na początku listopada udzielił choremu, nieprzytomnemu 6-latkowi. Honorowe wyróżnienie wręczył burmistrz Jawora Emilian Bera podczas III Gali Wolontariatu w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze.

W związku z obchodami Światowego Dnia Wolontariatu w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze odbyła się uroczystość, mająca na celu wyróżnienie osób angażujących się w działalność charytatywną na terenie miasta. Podczas tegorocznej edycji nagrodzone zostały osoby o wielkim sercu, bezinteresownie pomagające potrzebującym.

W tym znamienitym gronie znalazł się również funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Kapituła gali postanowiła bowiem uhonorować „Aniołem Dobroczynności” mł.asp. Józefa Kolanka. Doceniono natychmiastową reakcję stróża prawa na informację o nieprzytomnym dziecku leżącym w pobliżu jaworskiej jednostki. Wyróżnienie to policjant odebrał rak burmistrza Emiliana Bery i w obecności komendanta mł. insp. Andrzeja Błaszczaka.

Przypominamy, że mł. asp. Józef Kolanek na początku listopada tego roku ruszył na ratunek potrzebującemu 6-latkowi. Chłopiec zasłabł w pobliżu komendy, po tym jak chwilę wcześniej dostał napadu padaczki. Funkcjonariusz zaniósł go do oddalonej o kilkadziesiąt metrów komendy i udzielił pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu pogotowia. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i chory dziecko na czas trafiło do szpitala.

.

Fot. KPP w Jaworze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..