Opublikowany: wt, Kwi 17th, 2018

Jawor pod okiem specjalistów od rozwoju (FOTO, WIDEO)

Jawor odwiedziła delegacja Instytutu Rozwoju Terytorialnego. Jego specjaliści zbierają najważniejsze informacje o dolnośląskich miastach i gminach, które zostaną wzięte pod uwagę w pracach nad regionalnymi dokumentami strategicznymi.

Instytut Rozwoju Terytorialnego to podległa marszałkowi Dolnego Śląska jednostka odpowiedzialna za planowanie przestrzenne i społeczno-gospodarcze. Jego pracownicy często wizytują miasta i małe miejscowości w celu zdiagnozowania potrzeb mieszkańców, obecnej sytuacji i planów na przyszłość. – Siłą regionu w przeszłości były małe miasta, których mamy na Dolnym Śląsku 91. Chcąc zapewnić pomyślność regionu musimy dbać o miasta – twierdzi dr Maciej Zathey, dyrektor Instytutu.

Eksperci zwiedzili jaworską starówkę, rynek, Muzeum Regionalne i zainteresowali się miejscowym zamkiem. – Była to doskonała okazja, by przedstawić nasze miasto w kontekście planowanych inwestycji. Chciałem przedstawić Jawor z jak najlepszej strony. Podkreśliłem też potrzebę utworzenia bezpośredniego połączenia kolejowego łączącego Jawor z Wrocławiem – podsumował spotkanie burmistrz Emilian Bera.

 

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..