Opublikowany: wt, Lip 29th, 2014

JAWOR. Drobny handel pod lupą sanepidu

IMG_7388(1)Przydrożni handlarze powinni mieć się na baczności. Osoby, które sprzedają swoje produkty bez zezwolenia, muszą liczyć się z karą finansową i zakazem sprzedaży. Warto ustrzec się przed nieprzyjemnościami i złożyć wniosek do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworze.

– Wiele osób zajmujących się sprzedażą produktów z własnego gospodarstwa rolnego, zupełnie zapomina o obowiązku rejestracji. Co gorsza, część sprzedawców nawet nie wie o takiej procedurze – mówi Helena Najwer z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworze. – Apelujemy do mieszkańców powiatu jaworskiego, aby nie narażali się na dodatkowe koszty mandatów i zgłosili się do sanepidu. Złożenie takiego wniosku jest oczywiście bezpłatne -dodaje.

Obowiązek rejestracji handlu bezpośredniego, obejmuje sprzedawców m.in. owoców, warzyw, grzybów, ryb, mięs, miodu, jajek oraz przetworów mlecznych. Wnioski wraz z zaświadczeniem o wpisie do ewidencji gospodarstw rolnych, należy składać w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworze przy ul. Piwnej 1, od poniedziałku do piątku w godz. 7.25 do 15.00.

ER

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..