Jakub Serok najlepszym juniorem w taekwon-do

Jakub Serok ze Sportowej Akademii Taekwon-do w Złotoryi został uznany najlepszym zawodnikiem międzynarodowego turnieju Masters Mazovia Cup w Taekwon-do.

Rekordowa liczba 543 uczestników wzięła udział w turnieju taekwon-do, który odbył się w Ciechanowie. Sportową Akademię Taekwon-do ze Złotoryi reprezentowało dziewięciu zawodników.

Drugie miejsce (na 72 startujących) w konkurencji układów formalnych juniorów zajął Jakub Serok, w finałowym starciu minimalnie ulegając reprezentantowi Mołdawii. Złotoryjanin stanął także na drugim stopniu podium w kategorii juniorów (na 18 zawodników). Dwa srebrne medale zapewniły Jakubowi Serokowi tytuł najlepszego juniora zawodów, co jest sporym sukcesem, zwłaszcza, że wiekowo przynależy on do kategorii juniora młodszego.

Wyjazd na turniej był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Złotoryi.