Opublikowany: pt, Kwi 12th, 2019

IV Targi Pracy zakończone sukcesem (FOTO)

60 wystawców i dziesięć razy tyle odwiedzających – organizatorzy czwartych złotoryjskich Targi Pracy mogą mówić o sporym sukcesie. I mówią. Mimo że w tym roku frekwencja było nieco niższa niż podczas ostatniej edycji, na co wpływ ma mieć przede wszystkim spadający poziom bezrobocia. 

– Przez trzy godziny odwiedziło nas około 600 osób. To wprawdzie mniej niż przed rokiem, kiedy to przyszło tu ok. 800 lub 850 osób, ale i tak uważamy je za udane. Po prostu zmienia się tendencja. Bezrobocie spada i coraz mniej osób dziś szuka pracy lub chce ją zmienić – uważa Anna Sarczyńska, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Złotoryi, będącego głównym organizatorem wydarzenia.

Mniej niż w podczas trzeciej edycji było też uczniów szkół średnich. To z kolei z powodu trwającego strajku nauczycieli i braku lekcji w tym czasie.

Nowością podczas tegorocznych targów była tzw. „Strefa dla rodzica”, gdzie mamy lub ojcowie mogli na pół godziny zostawić swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanych animatorów ze złotoryjskiej Pracowni Orange. Okazuje się, że z tego rozwiązania skorzystało bardzo dużo rodziców. Wśród pracodawców największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko XPO Contract Logistics, czyli centrum logistycznego z Oślej koło Bolesławca. Kolejki ustawiały się też przy punktach Toyoty Boshoku Poland z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krzywej, Sika Automotive ze Złotoryi i Schneider Pojemniki Transportowe. Kolejną nowością, z której chętnie korzystali przybyli, były bezpłatne porady prawne udzielane przez Renatę Mazurek.

Oprócz pracodawców i pracowników, z powodzeniem szukano również wolontariuszy, chcących ofiarować swoją pomoc Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami z Jawora. – Widać, że w społeczeństwie jest coraz większa świadomość w budowaniu swojego wizerunku zawodowego oraz w planowaniu kariery – dodaje doradczyni złotoryjskiego PUP-u.

Dodajmy, że jednym z patronów medialnych Targów Pracy w Złotoryi był portal Regionfan.pl.

.

Fot. Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..