IV Korneliada Matematyczna w Polkowicach pełna emocji (FOTO)

Potrzebne były aż dwie dogrywki, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaworzycach mogli cieszyć się pucharem i złotymi medalami, jako zwycięzcy IV Korneliady Matematycznej w Polkowicach.

W sali gimnastycznej polkowickiej „dwójki” rywalizowały reprezentacje klas czwartych z trzynastu szkół podstawowych z całego powiatu. Poza rozwijaniem zainteresowań matematycznych czy umiejętności współdziałania w zespole, konkurs popularyzuje także sylwetkę patrona SP 2 Kornela Makuszyńskiego. Stąd nazwa tej uczniowskiej rywalizacji. Choć tematem przewodnim jest matematyka, to uczestnicy musieli wykazać się różnymi zdolnościami.

– Uczniowie rozwiązują, między innymi, zadania geometryczne, wykonują szacowanie długości, ale też kwiatki metodą origami – powiedziała nam Mariola Król, jedna ze współorganizatorek Korneliady.

Między poszczególnymi zadaniami starsi uczniowie przedstawiali scenki związane z twórczością Kornela Makuszyńskiego.

Od początku rywalizacja była bardzo wyrównana. O pierwsze miejsce walczyły drużyny z SP Chocianów i SP Gaworzyce. I to ta druga, dopiero po drugiej dogrywce, została zwycięzcą. Była eksplozja radości, a potem gratulacje złożone kolegom-rywalom. Główne trofeum zdobyli Grzegorz Bober, Michał Błauciak i Kacper Heleniak.

– Najtrudniej było zrobić kwadraty z figur, jakie dostaliśmy – mówił Grzegorz. – Do konkursu przygotowywaliśmy się przez tydzień, na lekcjach.

Na pytanie, czy spodziewali się zwycięstwa Kacper odpowiedział: – Spodziewaliśmy się dobrej zabawy. Emocje były w finale.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja SP Chocianów, a trzecie – SP Grębocice, także w dogrywce.

Korneliada Matematyczna odbyła się po raz czwarty. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta polkowicki Marek Tramś. Nagrody ufundował Powiat Polkowicki.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..