Opublikowany: sob, Mar 10th, 2018

Inuici nad Odrą

Nakładem Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie ukazał się albumowy katalog poświęcony kolekcji rzeźby i rzemiosła Inuit w zbiorach placówki. Promocja wydawnictwa odbędzie się w czwartek, 15 marca.

– W 2010 roku trafiła do naszej placówki wspaniała kolekcja rzeźb, rękodzieła ze zbiorów Romana Furmaniaka, przedwojennego mieszkańca Wielkopolski, który po wojnie trafił do Kanady – informuje Maciej Iżycki, rzecznik Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. – Składa się ona z 52 niewielkich, kamiennych rzeźb przedstawiających przyrodę oraz mieszkańców mroźnej północy.

Dwa lata później kolekcja została pokazana na wystawie pn. „Inuit – lud zorzy polarnej”. Doczekała się też katalogu.

– Wydawnictwo poświęcone sztuce Inuit otwiera serię katalogów zadedykowanych muzealnym kolekcjom – dodaje Maciej Iżycki. – W najnowszym, albumowym wydawnictwie, można znaleźć nie tylko doskonałe zdjęcia wykonane przez głogowskiego fotografika Dariusza Mikołajewicza, ale także sporo informacji na temat inuickiej sztuki i jej twórców.

Promocja katalogu odbędzie się w czwartek, 15 marca, o godz. 17, w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Podczas spotkania można będzie nie tylko nabyć katalog w promocyjnej cenie, ale także zwiedzić wystawę zatytułowaną „Rzeźba i rzemiosło Inuit”.

Źródło: MAH

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..