Informowali o Polkowickim Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (WIDEO)

W polkowickich szkołach przeprowadzono dziś akcję informacyjną związaną z uruchomieniem lokalnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod nr 793 200 020.

Telefon Zaufania ma pomoc młodym ludziom w radzeniu sobie z trudnymi sprawami. Mogą dzwonić codziennie, w godzinach od 16 do 24. Także w niedziele, święta i podczas wakacji. Telefon jest anonimowy, ale w sytuacjach wymagających interwencji, młodzi ludzie mogą liczyć na pomoc odpowiednich służb.

– Dyżurować będą, między innymi, psycholodzy, psychoterapeuci, socjoterapeuci i pedagodzy – wymienia Małgorzata Chrzan, psycholog dziecięcy w PCUZ.

Podczas dzisiejszej akcji w szkołach uczniowie otrzymali ulotki informujące o Telefonie Zaufania. Reakcje były różne.

– To coś nowego, muszę poczytać, ale wiem, że niektórym może się przydać – powiedział nam jeden z uczniów.

– Lokalny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży to odpowiedź na codzienne problemy młodych osób, które obserwujemy podczas terapii prowadzonych w Ośrodku Pomocy Psychologicznej – mówi Jacek Chrzan, psychoterapeuta w PCUZ. – O wielu takich problemach dzieci nie mówią swoim rodzicom. Wiele dylematów młodzieży dotyczy niskiego poczucia własnej wartości, ale w okresie dorastania nierzadko pojawiają się również stany lękowe, brak zrozumienia ze strony dorosłych, a nawet przemoc w rodzinie. Chcemy, aby polkowicka młodzież wiedziała, gdzie szukać pomocy – dodaje.

Dodajmy, że Polkowicki Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży działa w ramach programu „Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym – #MostyZamiastMurów”, finansowanego z budżetu gminy Polkowice.

Zobacz także: 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..