Im zimniej, tym więcej interwencji

Głogowscy policjanci codziennie sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Prowadzą także wspólne kontrole z pracownikami miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej.

Tylko w ubiegłym tygodniu policjanci w wyniku interwencji, udzielili pomocy trzem osobom. Zostały one przewiezione do przytuliska i do izby wytrzeźwień w Głogowie.

– Policjanci przez cały rok monitorują miejsca przebywania osób bezdomnych. W okresie zimowym, gdy niskie temperatury stanowią zagrożenie dla ich zdrowia i życia, funkcjonariusze robią to codziennie – mówi Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Policjanci i pracownicy MOPS proponują bezdomnym pomoc oraz informują o możliwości skorzystania z przytuliska w Żukowicach oraz innych punktach pomocy. W szczególnych przypadkach zapewniają im także transport.

– Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o informowanie pracowników pomocy społecznej i policję o miejscach przebywania bezdomnych – mówi Bogdan Kaleta.

Policjanci przypominają, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Bezdomność”, która pozwala wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych i potrzebujących pomocy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..