Opublikowany: pon, Kwi 23rd, 2018

Hołd dla legendy (FOTO)

Centrum Kultury Muza w Lubinie niedzielnym wieczorem pod swoim dachem gościła muzyków wybitnych. Unikatową ekipę ludzi udało się zebrać Patrycjuszowi Gruszeckiemu. Nie musiał ich specjalnie namawiać, skoro mowa o mierzeniu się z materiałem samego Zbigniewa Wodeckiego.

Pomysł na nowe aranżacje popularnych utworów zrodził się podczas spotkań Gruszeckiego z Wodeckim. Artyści spotykali się na próbach i pracowali nad wybranym materiałem. Nieszczęśliwe zrządzenie losu, przerwało przygotowania do koncertów. Dzięki zaangażowaniu Patrycjusza i wielu innych osób, ta „Niedokończona opowieść” mogła być 22 kwietnia nagradzana owacjami na stojąco.

Był czas na uśmiech i łzy. Publiczność usłyszała znane piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, a także te, które łączyły się z jego upodobaniami jazzowymi. Wielka radość pozostaje w sercu, co warto podkreślić, że to właśnie w naszym regionie po raz pierwszy wybrzmiały dźwięki niosące, oprócz melodii, ukłon wielkiemu człowiekowi. Koncert rejestrowany był przez TV Regionalna.pl.

.

Fot. Piotr Gajek

 

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..