Opublikowany: pt, Sie 11th, 2017

Hit na początek! Zawisza podejmie Dragona!

Od mocnego uderzenia rozpoczną się zmagania w grupie I legnickiej A-klasy. W sobotę o godzinie 16:00 w Serbach miejscowa Zawisza podejmować będzie Dragona Jaczów. Obydwa zespoły z całą pewnością zaliczane są do grona głównych faworytów do awansu, więc emocji nie będzie mogło zabraknąć.

Pierwsza kolejka rozgrywek może bardzo szybko zweryfikować jednego z faworytów do awansu. Tym bardziej, że na boisku spotkają się czwarty z drugim zespołem poprzedniego sezonu. Zarówno Zawisza jak i Dragon nie ukrywają jednak swoich aspiracji w tym sezonie, które sięgają awansu do klasy okręgowej. Sobotnie spotkanie będzie niejako wyznacznikiem tego, czego można się spodziewać po podopiecznych Tomasza Muchy i Leszka Lesińskiego. Tym bardziej, że w Serbach w poprzednim sezonie potrafiły wygrać tylko Płomień Radwanice i Pogoń Góra.

Nie mniej ciekawie powinno być również w niedzielnych meczach. Szczególnie emocjonująco zapowiada się starcie Zadzioru Buczyna z Gwardią Białołęka, która wiosną imponowała formą. Czy drużynie uda się podtrzymać dobrą dyspozycję w kolejnym sezonie i powalczyć o najwyższe lokaty? Tego nie wiemy, ale Zadzior podobnie jak i Zawisza nie są zbyt gościnni dla swoich rywali. W sezonie 16/17 w Buczynie wygrały tylko Płomień, Dragon i wspomniana Zawisza.

W pozostałych meczach zagrają przede wszystkim zespoły, które mogą być sporą niewiadomą w tym sezonie. Beniaminek z Chocianowa na własnym boisku podejmować będzie LZS Komorniki, zaś drugi Kalina Sobina na wyjeździe rywalizować będzie z przebudowaną Victorią Parchów. Z całą pewnością dobrze sezon rozpocząć będzie chciała także Pogoń Góra, czyli trzeci zespół poprzednich rozgrywek. Ich rywalem będzie Łagoszovia Łagoszów, która pod wodzą nowego szkoleniowca pozostaje jedną z niewiadomych. W ostatnich dwóch meczach Sokół Jerzmanowa podejmować będzie Korona Czernina, zaś Orzeł Czerna zagra z Mieszkiem Ruszowice.

O Autorze

-

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..