Opublikowany: sob, Gru 15th, 2018

Hit kolejki dla CCC! Zadecydowała końcówka (FOTO)

Koszykarki CCC Polkowice nie zwalniają tempa. Podopieczne trenera Marosa Kovacika w hicie 10. kolejki basket Ligi Kobiet pokonały przed własną publicznością Wisłę Can-Pack Kraków. Wynik rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach spotkania.

To było starcie dwóch czołowych zespołów kobiecej ekstraklasy w koszykówce i powtórka z ubiegłorocznych półfinałów. Obie ekipy miały za sobą zwycięskie pojedynki w europejskich pucharach. W notowaniach bukmacherów wyraźnymi faworytkami były gospodynie, prawdopodobnie głównie z powodu atutu własnego parkietu.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły mistrzynie Polski, które już po czterech minutach mogły się cieszyć z 11-punktowego prowadzenia (14:3). Myliłby się jednak ten, kto by przypuszczał, że wiślaczki załamią się tą chwilową niemocą. Przyjezdne dość szybko złapały właściwy rytm i z akcji na akcję prezentowały się coraz pewniej. Pierwsza kwarta zakończyła się juz tylko 3-punktowa przewagą CCC 18:15, a do przerwy tablica wyników wskazywała 36:35 na korzyść koszykarek z Dolnego Śląska. Dodajmy, że ostanie punkty w tej części gry, na trzy sekundy końcową syrena, przed zdobyła Timothy Hayes.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zasadniczej zmianie. Na parkiecie wciąż toczyły się wyrównana walka, a prowadzenie zmieniało się niczym w kalejdoskopie. Przed decydującą odsłoną na najmniejszym z możliwych prowadzeniu były „pomarańczowe” (54:53) i kwestia zwycięstwa wciąż pozostawała otwartą.

Czwarta kwarta to popis gry w ofensywie w wykonaniu gospodyń, które w ciągu ostatnich 10 minut rzuciły aż 28 pkt., co, przy tak defensywnie usposobionych przeciwniczkach, jest nie lada wyczynem. Zdobycz krakowianek była o 11 „oczek” mniejsza i ostatecznie to polkowiczanki wyszły obronną ręką z tego trudnego starcia. Było to już 10. zwycięstwo z rzędu mistrzyń Polski odniesione w Basket Lidze Kobiet, co oznacza, że nadal pozostają one jedyną niepokonaną drużyną.

CCC Polkowice – Wisła Can-Pack Kraków 82:70 (18:15, 18:20, 18:18, 28:17)

CCC: Hayes 21 pkt., Leedham 15, Kalsidou 14, Thomas 10, Kizer 10, Kaczmarczyk 5, Fagbenle 5, Gajda 2, Owczarzak, Puss.

Wisła: Conde 21, Russell 19, Rodriquez 17, Araujo 6, Ziętara 5, Żurowska-Cegielska 2, Grabska, Mujovic, Jakubiuk.