Historia ukryta w piosenkach

Koncert piosenek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Program składa się z kilkunastu polskich piosenek z repertuaru takich artystów jak Mieczysław Fogg, Sława Przybylska, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Stanisław Sojka czy Grzegorz Ciechowski i Grzegorz Turnau.

Koncert „Historia ukryta w piosenkach” jest rodzajem multimedialnego koncertu-opowieści, na którego program składa się kilkanaście polskich piosenek wykonywanych we współczesnych aranżacjach.

Utwory obejmują blisko 100 lat historii polskiej piosenki, która towarzyszyła najbardziej tragicznym i dramatycznym wydarzeniom w dziejach naszego kraju.

Wszystkie piosenki składają się na swoistą historię, której wątkiem wiodącym jest Polska. Wykonawcy to 10-osobowy zespół instrumentalno-wokalny, w skład którego wchodzą artyści i ludzie sceny z kręgu zielonogórskiego środowiska muzycznego i aktorskiego.

Zespół pracuje pod kierownictwem muzycznym pianisty Alberta Bezdziczka. Całość wiązana jest słowem przez moderatora i ilustrowana pokazem multimedialnym z wykorzystaniem archiwalnych fotografii i filmów prezentujących poszczególne okresy historii Polski ostatnich 100 lat.

Koncert odbędzie się 11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Źródło: MOK Głogów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..