Opublikowany: pon, Lut 12th, 2018

Hanoff: w matni emocji

Od dzisiaj w lubińskiej Galerii Zamkowej można oglądać wystawę fotografii Tomasza Hanoffa, zatytułowaną „Matnia”.

Pochodzący z Lubina artysta specjalizuje się w fotografii i multimediach, wykorzystując te formy do – jak sam mówi – „wyładowywania” swoich emocji, przeważnie tych złych, ciężkich i smutnych. Stąd też w twórczości Tomasza Hanoff przeważa monochrom. W zeszłym roku jego praca magisterska została uznana za najlepszy dyplom z zakresu sztuki mediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i zakwalifikowana do Biennale Wro 2017 Draft Systems.

Na lubińskiej wystawie prezentowane są prace fotograficzne wykonane na przestrzeni trzech ostatnich lat oraz serię obrazów. Najważniejszym punktem ekspozycji jest instalacja pt. „Matnia”, która składa się z przestrzennego, interaktywnego „sterownika” w kształcie labiryntu oraz ośmiu animacji uruchamianych przez plastikowego żołnierzyka, przemieszczającego się w labiryncie.

Ekspozycja czynna będzie do 14 marca, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 i w weekendy od 10 do 16.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..