Opublikowany: sob, Cze 29th, 2019

Przed halą RCS trwa wielki piknik (FOTO)

Symulator dachowania, alkogogle, armatki wodne, konkursy z super nagrodami i wiele innych ciekawych atrakcji, zarówno dla dzieci jak i nieco starszych – w Lubinie trwa właśnie wielki piknik Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa. Zabawa potrwa do godz. 14. W każdej chwili można do niej dołączyć.

Mimo upału na placu parkingowym przed halą Regionalnego Centrum Sportowego gromadzą się tłumy lubinian. Oczywiście największą frajdę mają dzieci, ale i dorośli chętnie korzystają z tego, co przygotowały dziś służby mundurowe i nie tylko. Mowa tu chociażby o pokazach udzielania pierwszej pomocy medycznej. – W życiu jest wiele takich sytuacji, kiedy zagrożone jest ludzkie życie czy zdrowie i niestety ludzie często wtedy nie reagują. Chodzi o to, żeby zaszczepić w nas coś takiego, że zawsze musimy zareagować – mówi jedna z mam, która na dzisiejszy piknik razem ze swoim mężem i synem.

Fachową poradą oraz praktycznymi wskazówkami w zakresie udzielania pierwszej pomocy służą ratownicy z Klubu Honorowych Dawców Krwi „Maltański Legion” działającego przy Jednostce Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Lubinie.

Najmłodsi chętnie wsiadają do tzw. symulatora dachowania. Urządzenie to w pewnym stopniu pozwala poczuć to, co czują osoby, które uległy kolizji czy wypadkowi samochodowemu. Każdy chętny może też przymierzyć alkogogle, służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu, a także wejść do policyjnego radiowozu, kabiny wozu strażackiego czy zobaczyć od środka karetkę pogotowia. Można też usiąść na motocyklu policyjnym i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na miejscu obecni są również przedstawiciele służby więziennej, transportu inspekcji drogowej, celnicy czy pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zabawa potrwa do godz. 14 w każdej chwili można się do niej dołączyć. Warto, bo organizatorzy przygotowali także ciekawe konkursy z nagrodami. Gośćmi specjalnymi pikniku są: Komisarz Lew i Krokodylka.

Głównymi celami Dolnośląskich Dni Bezpieczeństwa są: promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przybliżenie i zaprezentowanie obowiązków należących do poszczególnych służb.
.

Fot. Szymon Kwapiński

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..