Opublikowany: pt, Paź 5th, 2018

Grzyb: Nasza drużyna jest zdecydowanym faworytem

Zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin wracają do gry po reprezentacyjnej przerwie. Przed sobotnim meczem z Ruchem Chorzów rozmawialiśmy z kadrowiczką, skrzydłową Kingą Grzyb.

Na początek gratulacje znakomitych występów w Golden League. To jest taka kadra jaką chcemy oglądać.

Dziękuję bardzo. Rzeczywiście turniej uważam za udany. Tak grającą reprezentację , zwłaszcza w obronie chcę oglądać i mam nadzieję, że formę utrzymamy do mistrzostw .

Wiadomo, że był to turniej towarzyski, ale przed mistrzostwami na pewno wygrane z tak silnymi drużynami na pewno budują

Chciałabym, żeby nasza reprezentacja przyzwyczaiła się do wygrywania tak ważnych meczów i żeby stało się to codziennością. Każda wygrana buduje nas pozytywnie i sprawia , że gramy pewniej.

Szkoda, że tak ważnego turnieju nie pokazywała żadna polska telewizja… W końcu to wielka promocja naszej dyscypliny.

Chciałybyśmy, żeby kibice mogli częściej oglądać nas w telewizji, ale jak widać nie mamy na to większego wpływu.

Spotkanie z Francją było dla Ciebie 250 w kadrze. Któryś z nich wspominasz najbardziej?

Nie ukrywam, że każde spotkanie jest dla mnie wyjątkowe, bo mogę odsłuchać Mazurka Dąbrowskiego, który powoduje dumę i radość, że mogę grać z orzełkiem na piersi. Choć 250 spotkanie było wyjątkowe, bo wygrałyśmy z mistrzyniami świata .

Teraz czeka Cię powrót do ligowego grania. Już w sobotę pojedynek z Ruchem Chorzów. Zdecydowanym faworytem będzie nasza drużyna?

Nasza drużyna jest zdecydowanym faworytem i nikt nawet przez chwile nie powinien mieć wątpliwości. Oczywiście nie lekceważymy żadnego przeciwnika, ale grając o najwyższe cele musimy być pewne swego.

W październiku czeka Was sporo grania. W Pucharze EHF zmierzycie się z duńskim Herning. Co możemy powiedzieć o tym rywalu?

Duńska liga jest bardzo mocna, także spodziewamy się bardzo mocnej gry w obronie i szybkiej gry. Nie widziałam jeszcze meczu tej drużyny ale z pewnością trenerka odpowiednio nas przygotuje do tego spotkania i pokaże nam zarazem mocne jak i słabe strony przeciwnika.

Bilety na:

http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1191

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..