Grzegorz Lenart mistrzem Polski

Końcem września w podkarpackim Grand Chotowa Spa&Resort odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. W zawodach rywalizowano w formułach pointfighting (semi contact), kick light oraz K-1 zgodnie z regulaminem PZK.
W mistrzostwach uczestniczyli funkcjonariusze służb mundurowych: Służby Więziennej, Wojska Polskiego , Wojska Obrony Terytorialnej, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej (w tym OSP), Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei, Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego.

Do rywalizacji stanęło 254 zawodników z całej Polski, w tym dwóch mieszkańców Jawor, Rafał Cyrankowski i Grzegorz Lenart. Ten drugi reprezentował Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny (dawniej Antyterrorystyczny) Policji we Wrocławiu oraz klub AEP Vorenus Jawor, jak również nasze miasto. Lenart startował w twardej formule K1. Zawody odbywały się od piątku, w tym dniu miała miejsce weryfikacja, ważenie oraz badania lekarskie zawodników. W sobotę od rana toczyły się walki we wszystkich formułach. Rywalizacja w K1 odbywała się na dystansie 3 rund po 2 minuty. W pierwszej walce Lenart wygrał jednogłośnie na punkty. W drugim pojedynku zwyciężył przez KO w 2 rundzie i finał należał do Grześka. Ostatecznie Lenart zakończył mistrzostwa na pierwszym miejscu.