Opublikowany: nie, Sty 14th, 2018

Groźne zadymienie i czad w Świerzawie

Strażacy z powiatu złotoryjskiego w ostatnich dniach dwukrotnie musieli interweniować w Świerzawie. Powodem było zadymienie oraz wysokie stężenie tlenku węgla w powietrzu. Na szczęście w żadnym z tych zdarzeń nikt nie ucierpiał. 

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło od jednej z mieszkanek budynku wielorodzinnego przy ul. Jeleniogórskiej. Kobieta zaalarmowała strażaków, po tym jak uruchomiła się u niej tzw. czujka czadu.

Urządzenie wskazywało zawartość tlenku węgla w powietrzu o wartości 12 ppm. Po przyjeździe na miejsce, strażacy dokonali pomiarów także swoim detektorem wielogazowym, które potwierdziły poprzedni wynik. Następnie ratownicy wygasili w piecu oraz dokładnie przewietrzyli wszystkie pomieszczenia. Prawdopodobna przyczyną włączenia się alarmu w urządzeniu było zaciąganie spalin przez klatkę wentylacyjną. Na koniec jeszcze raz sprawdzony został poziom czadu. Żadnego zagrożenia na szczęście już nie zauważono.

Kolejna interwencja miała miejsce w budynku mieszkalnym przy ul. Skowronia Góra, gdzie doszło do zadymienia. Na pomoc przybyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotoryi oraz miejscowi ochotnicy z OSP Świerzawa. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownicy dokładnie przewietrzyli całe mieszkanie, po czym dokonali pomiarów detektorem wielogazowym, który również w tym przypadku nie wykazał zagrożenia. Po zakończonych działaniach mieszkanie zostało protokolarnie przekazane zarządcy budynku.

W żadnym w opisywanych zdarzeń nikt nie został poszkodowany.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..