Grożąc pistoletem żądał pieniędzy (WIDEO)

Nawet do 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który z pistoletem wszedł do jednej z głogowskich stacji benzynowych. Napastnik oddał dwa strzały w sufit i zażądał pieniędzy.

Chwile grozy przeżyły pracownice jednej ze stacji benzynowych na terenie Głogowa. Kobiety zostały sterroryzowane przez mężczyznę, który najpierw oddał dwa strzały w sufit, a potem zażądał gotówki.

– Kobiety oddały mu tę gotówkę. Napastnik wybiegł ze stacji. Świadkiem zdarzenia był mężczyzna, który ruszył w pościg za sprawcą – relacjonuje Bogdan Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Mężczyźnie, po krótkiej szamotaninie, udało się obezwładnić napastnika.

– Mężczyzna odebrał sprawcy broń, jak się okazało był to pistolet hukowy, którym nie byłby w stanie zrobić krzywdy, jednak kobiety pracujące na stacji tego nie wiedziały  – mówi oficer prasowy.

Sprawcą rozboju okazał się 64-letni głogowianin. Udało się go zatrzymać, dzięki reakcji przypadkowego świadka, jednak policjanci apelują o ostrożność.

–  W tym wypadku, mieliśmy do czynienia z bronią hukową i być może mężczyzna wiedział z jaką bronią ma do czynienia. Niestety trzeba również brać pod uwagę, że ta broń może być prawdziwa – przestrzega policjant.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia za co grozi mu od trzech nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..