Opublikowany: wt, Maj 15th, 2018

Grody Piastowskie należą do Polkowic (FOTO, WIDEO)

Udany występ kolarzy z polkowickiej grupy CCC Sprandi sprawił jaworskim kibicom wiele radości. Na mecie trasy, która wiodła ze Złotoryi przez Chojnów zebrały się setki sympatyków kolarstwa. Choć pierwszy na mecie pojawił się Gaspar Katrasnik, to w klasyfikacji generalnej najwięcej punktów zdobył Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice). Pomarańczowi stanęli też na podium w klasyfikacji drużynowej.

– Chłopaki wykonali kawał dobrej roboty, dowieźli mnie do finiszu praktycznie bez straty i za to im serdecznie dziękuję – podsumował szczęśliwy Łukasz Owsian.

Radości z wyników nie ukrywał Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi. Były gratulacje i toasty. – Dla nas to szczególnie ważny wyścig, bo na ziemiach sponsora. Szczęście nam dopisało i udało się! – podsumował dyrektor Wadecki.

Mniej powodów do radości mieli młodzi kolarze z Głogowa. – Mamy zdolnych młodych zawodników, którzy karierę mają przed sobą. Szykujemy się do mistrzostw Polski i liczymy, że któryś z naszych kolarzy po roku, po dwóch podpisze kontrakt zawodowy. Ten wyścig „resetuje” poglądy zawodników co do swoich możliwości  – powiedział nam Bolesław Bałd, dyrektor sportowy TC Chrobry Scott Głogów.

Organizatorzy już myślą o kolejnej edycji wyścigu. – Wprowadzamy nowe kryteria, które się sprawdzają. Przyszłoroczna edycja będzie jeszcze bardziej bogata w atrakcje – zapewnia Bogdan Rzepka, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Podczas finału zostało zawarte porozumienie z gminami Jawor i Męcinka na wspólne organizowanie kolejnych Grodów w najbliższych latach.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..