Grant na pszczoły

„Pszczoła – ważniejsza niż myślisz” to projekt ekologiczny przedszkola nr 20, który znalazł się wśród laureatów nagrodzonych grantem. Konkurs skierowany był do pięciu województw, a jego celem jest dofinansowanie najlepszych pomysłów na ochronę środowiska naturalnego własnego regionu.

W tym roku do konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii wpłynęło 49 projektów. Wśród laureatów znalazło się Przedszkole Publiczne nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie z projektem „Pszczoła – ważniejsza niż myślisz”. Projekt został nagrodzony grantem w wysokości blisko 10 tysięcy złotych złotych.

– Głównym założeniem projektu jest zapoznanie dzieci z pszczołą jako owadem niezastąpionym wśród zapylających i niezbędnym elementem w prawidłowym funkcjonowaniu ekosystemu – informuje Iwona Kajda z Przedszkola nr 20.

 W ramach projektu dzieci wezmą udział w wycieczce do pasieki, zorganizowane zostanie spotkaniu z pszczelarzem, będą uczestniczyły w wyprawach „badawczych” w poszukiwaniu przedstawicieli pszczołowatych.

– Na terenie przedszkola stworzymy ścieżkę dydaktyczną „Rośliny dla pszczół”, zaprosimy koleżanki i kolegów z innych przedszkoli na wspólne zajęcia i zabawy o pszczołach z wykorzystaniem robotów – wymienia Iwona Kajda.

Podsumowaniem projektu będzie „Festiwal Wesołej Pszczółki”.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..