Goście postawili się w Legnicy

W meczu 17. kolejki grupy B 1. ligi Siódemka Miedź Legnica wygrała 29:27 z Viretem CMC Zawiercie.

Goście, choć zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli pokazali w hali przy Lotniczej charakter i wolę walki. W 17 min. gdy goście wygrywali dwoma bramkami, ale przed przerwom gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie.

Początek drugiej połowy był dużo lepszy w wykonaniu legniczan. Po 40 minutach Siódemka wygrywała 20:15, a na 10 min. przed końcową syreną już 26:19. Słabsza końcówka kosztowała gospodarzy utratę kilku bramek, ale ostatecznie to Siódemka cieszyła się z wygranej.

Siódemka Miedź Legnica – Viret CMC Zawiercie 29:27 (14:12)

Siódemka: Mazur, Stachurski – Majewski 3, Płaczek 3, Koprowski 9, Piróg 3, Ziemiński 4, Piwko 4, Drozdalski, Mosiołek 3, Skiba, Gregułowski.

Viret: Ratuszniak, Buchcic – Zagała 6, Wójcik, Matysek, Szymański 6, Jagielak, Kurzawa 3, Strużyna 3, Pleban, Pietruszka, Makaruk 2, Najuch 7.