Górnik odjechał w drugiej połowie

Szczypiorniści Chrobrego Głogów wysoko zawiesili poprzeczkę faworyzowanemu Górnikowi Zabrze. Do przerwy w hali imienia Ryszarda Matuszaka mieliśmy remis, goście „odjechali” głogowianom w drugiej połowie.

Gospodarze zaczęli mecz bardzo dobrze i na początku pachniało niespodzianką w Głogowie. Chrobry wyrywał 7:2, ale w tym momencie w grze głogowian coś się zacięło. Do końca pierwszej połowy gospodarze rzucili tylko dwie bramki, a goście zdołali doprowadzić do remisu. Co ciekawe w tej części spotkania oglądaliśmy zaledwie 18 bramek.

Zupełnie inaczej wyglądała druga połowa spotkania. W niej dużo lepiej prezentowali się zabrzanie z Bąkiem i Sluijtersem na czele. To właśnie ten duet sprawiał najwięcej problemów defensywie głogowian i poprowadził Górnika do wygranej.

Chrobry Głogów – NMC Górnik Zabrze 22:26 (9:9)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Warmijak, Sadowski 2, Klinger 2, Babicz 5, Tylutki, Biegaj 3, Orpik 1, Bartczak 4, Krzysztofik 2, Kubała 1, Bekisz, Makowiejew 2, Rydz.

NMC Górnik: Galia, Kornecki – Daćko 1, Tomczak 1, Gromyko 1, Sluijters 7, Czuwara 4, Pawelec 1, Buskow, Tatanicew 4, Gliński 1, Gogola, Bąk 6, Sićko, Adamuszek.