Opublikowany: czw, Sie 10th, 2017

Górnik bez formy, Kuźnia wręcz przeciwnie! (FOTO)

Kuźnia Jawor kończy letni okres przygotowawczy z kompletem zwycięstw. W środowe popołudnie podopieczni trenera Marcina Dudka pokonali przy Parkowej 8 beniaminka Saltex IV ligi Górnik Złotoryja 3:0. Pierwsza połowa była bardzo dobra ze strony MRKS-u, który dłużej utrzymywał się przy piłce, przez większość czasu dominował i krótko mówiąc prezentował się zdecydowanie lepiej. Zostało to udokumentowane dwubramkowym prowadzeniem.

Najpierw w 30 minucie futbolówkę do siatki głową skierował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamil Dunaj. Minęło kilka chwil, a golkiper złotoryjan ponownie musiał sięgać po piłkę do siatki. Przepięknym, a przede wszystkim skutecznym uderzeniem z około dwudziestu metrów popisał się Kamil Janoś. Okazji na gole było więcej i różnica między Kuźnią, a Górnikiem mogła być jeszcze większa. W pierwszych 45 minutach team Mirosława Zielenia najbliżej szczęścia był w 25 minucie, kiedy to jeden z jego zawodników sprawdził wytrzymałość bramki Patryka Borka.

W drugiej części zawodów można było mieć więcej uwag do gry gospodarzy, a przyjezdni stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych. Mimo to Kuźnia zachowywała czyste konto, miała kolejne szanse, a w 68 minucie wykorzystała jedną z nich, dorzucając gola numer trzy. Mateusz Bruliński stanął oko w oko z bramkarzem po podaniu Marcina Bagińskiego i ze stoickim spokojem skierował piłkę do prostokąta.

Kuźnia Jawor – Górnik Złotoryja 3:0 (2:0)
Bramki: Dunaj 30′ Janoś 35′, Bruliński 68′
Kuźnia: Patryk Borek – Bartłomiej Gwiździał, Kamil Dunaj, Kamil Kurzelewski, Sylwester Dworakowski, Przemysław Wiśniewski, Emilian Borek, Kamil Janoś, Kacper Grabarczyk, Przemysław Piec, Marcin Bagiński. Na zmiany wchodzili: Mateusz Bober, Robert Kruczek, Wojciech Smyk, Michał Mężyk, Mateusz Bruliński

autor: Marcin Juszczyk