Opublikowany: pon, Gru 3rd, 2018

Gorące przedpołudnie strażaków (FOTO)

Ręce pełne roboty mieli w miniony weekend strażacy z powiatu złotoryjskiego. W sobotnie przedpołudnie dwukrotnie musieli interweniować w związku z pożarami.

Pierwsze zgłoszenie, które wpłynęło do dyżurnego złotoryjskiej jednostki PSP, dotyczyło pożaru sadzy w jednym z budynków mieszkalnych w Rokitnicy.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotoryi. Z uwagi na utrudniony dostęp do miejsca zagrożenia konieczne okazało się również użycie specjalistycznej drabiny mechanicznej. Przy jej użyciu strażacy dostali się do komina i za pomocą piany gaśniczej ugasili palącą się wewnątrz sadzę. Następnie kulą kominiarską zbili tlące się pozostałości, po czym wybrali je z pieca i wynieśli na zewnątrz.

Podczas prowadzonych działań do stanowiska kierowania PSP wpłynęło kolejne telefoniczne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło ono pożaru śmietnika przy ul. B. Krzywoustego w Złotoryi. Na miejsce zadysponowano jeden z zastępów prowadzących działania przy pożarze sadzy w kominie.

Po przyjeździe i zabezpieczeniu terenu działań, strażacy silnym strumieniem wody ugasili płonące śmieci. Sytuacja została dość szybko opanowana i pożar został ugaszony. Najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..