Opublikowany: śr, Kwi 24th, 2019

Gminna strefa wabi inwestorów

Gmina Chojnów mocno zabiega o zainteresowanie ze strony inwestorów. Działki w strefie nazwanej Terenami Aktywizacji Gospodarczej (TAG) w Okmianach w tej chwili są przedmiotem negocjacji z kilkoma dużymi firmami. 

Pojawienie się w Okmianach firmy Panattoni Europe, która buduje w tym miejscu centrum logistyczno-dystrybucyjne, sprawiło, że zainteresowanie ofertą gminy Chojnów bardzo wzrosło. Władze samorządu starają się już teraz zadbać o płynny ruch między TAG a kluczowymi dla strefy drogami: krajową 94 i autostradą A4. Jedną z najnowszych inwestycji jest budowa ronda, które ma sprostać setkom ciężarówek, które codziennie będą docierały do parku logistycznego.

– Dobra widoczność i bezpieczeństwo ruchu są dla nas priorytetowe w ramach tej inwestycji. Nie zapominajmy, że w Okmianach i Krzywej działają szkoły podstawowe, a drogą krajową 94 dojeżdża do pracy wielu mieszkańców gminy Chojnów. Rozwój naszych terenów inwestycyjnych i bezpieczeństwo dotychczasowych uczestników ruchu drogowego nie muszą stać w sprzeczności, dlatego zdecydowaliśmy się na najbezpieczniejszy możliwy wariant przebudowy drogi, jakim jest rondo – wyjaśnia Grzegorz Styrkowiec, zastępca wójta gminy Chojnów.

Chcąc przekonać do siebie inwestorów, gmina prowadzi także inne inwestycje rozwijające lokalną infrastrukturę. W ubiegłym roku oddana do użytku została oczyszczalnia ścieków oraz studnia głębinowa, która zwiększyła oferowane przez system wodociągowy ciśnienie. Lada moment gotowe będzie też inne przedsięwzięcie:

– Nowi inwestorzy na Terenach Aktywizacji Gospodarczej to kolejne miejsca pracy dla naszych mieszkańców. Dlatego chcemy maksymalnie uatrakcyjnić naszą ofertę, również poprzez rozwój infrastruktury. Oprócz nowego ronda finalizujemy budowę gazociągu, który będzie przebiegał przez nasze tereny inwestycyjne – wylicza wójt Andrzej Pyrz. – Będziemy mieli dostępne w konkurencyjnych cenach w pełni uzbrojone działki, czekające na kolejnych inwestorów – dodaje szef gminy.

źródło: materiały prasowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..