Opublikowany: pon, Sie 17th, 2015

GMINA LUBIN. Przewodniczący rady odwołany! (AKTUALIZACJA, WIDEO)

IMG_3754Rewolucja w gminie wiejskiej Lubin. Norbert Grabowski nowym przewodniczącym rady gminy. Na ostatniej sesji odwołano z tej funkcji Romana Komarnickiego. Ośmiu radnych było za, siedmiu przeciw. Najwyraźniej zmienił się układ sił w radzie. Wszystko za sprawą decyzji radnego Marcina Nyklewicza, który zdecydował się odejść z opozycji. Po raz pierwszy to wójt Tadeusz Kielan ma większość w radzie.

Opozycyjni radni gminy wiejskiej Lubin nie spodziewali się takiego przebiegu sytuacji. Po rozpoczęciu sesji złożono wniosek o zmianę w porządku obrad i dodanie punktów o odwołaniu dotychczasowego przewodniczącego i jednego z zastępców. Wszystko poszło po myśli koalicyjnego klubu Nasza Gmina, natomiast nie w smak jest to opozycyjnym radnym.IMG_3750

Języczkiem u wagi w tej sytuacji okazał się Marcin Nyklewicz, który odszedł z opozycji i zagłosował z radnymi z koalicji.

– Pan Nyklewicz zadziałał z zaskoczenia i nie poinformował nas o tym, że występuje z klubu – mówi Roman Komarnicki, były przewodniczący rady.

Przewagą głosów osiem do siedmiu powołano nowego przewodniczącego – Norberta Grabowskiego. Ten już planuje zmiany w pracy rady.

– Chciałbym wprowadzić zgodę – mówi Norbert Grabowski, przewodniczący. – Najważniejsze jest to, by budować gminę w sporów konstruktywny i bez żadnych sporów – dodaje.

IMG_3734Teraz większość mają radni sprzyjający wójtowi Tadeuszowi Kielanowi. Kilka miesięcy temu z opozycji odszedł inny radny Jan Olejnik. On jednak pozostaje niezrzeszony.  

Zobacz także: 

O Autorze

-

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Nick... napisał(a):

    ZlodZiej Grabowski robiłem u złodzieja nie płaci frajer

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..