Gmina dołoży do remontu budynków w strefie rewitalizacji 

Do 15 września można składać wnioski na remont, przebudowę lub prace konserwatorskie budynków położonych na terenie Specjalnej Strefy Rewitalizacji w gminie Polkowice.

O wsparcie finansowe mogą się starać właściciele lub użytkownicy wieczyści budynków znajdujących się w strefach rewitalizacji, którzy w przyszłym roku planują m.in. remont czy prace konserwatorskie. Dotyczy to nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków.

– W ramach wsparcia gmina pokryje połowę kosztów remontu lub przebudowy, który poniesie właściciel nieruchomości – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Zachęcam do składania wniosków i współdecydowania o kształcie i wizerunku otaczającej nas przestrzeni – dodaje.

Specjalna Strefa Rewitalizacji w gminie Polkowice podzielona jest na pięć obszarów. Pierwszy z nich to fragment osiedla Polkowice Dolne, ul. Krokusowa oraz fragment ul. Chocianowskiej (nr 29 – 33) wraz z pobliskim zabytkowym parkiem. Drugi obszar to centralna część miasta, czyli ulice: Głogowska, Kominka, Skrzetuskiego, Kmicica, Spółdzielcza, Wołodyjowskiego, Krótka, Ratowników, 11 Lutego i 3 Maja. Do tego obszaru włączono zabytkowy wiatrak i teren, na którym znajduje się Polkowice Centrum Usług Zdrowotnych.

– O dotację mogą ubiegać się również mieszkańcy ulic: Dąbrowskiego, Kasztanowej,Brzozowej, Sucharskiego, Akacjowej, Klonowej, Wojska Polskiego, Harcerskiej, Małkowskiego, Młodych, Szarych Szeregów, Baczyńskiego, Korczaka, Kusocińskiego i Miłosnej – wymienia Roman Tomczak, rzecznik urzędu gminy. – Procesem rewitalizacji objęte zostały też miejscowości Dąbrowa oraz Tarnówek.

Wnioski na wykonanie prac zaplanowanych na przyszły rok można składać do 15 września w kancelarii urzędu gminy. Informacji udzielają pracownicy Referatu Rozwoju Gminy, tel. 76 84 74 166.

W ubiegłym roku, w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dofinansowano remonty dwóch bloków przy ul. Skrzetuskiego 1-13 i 2-14 (na zdj. obok).

Fot. UR/UG Polkowice  

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..