Głogowski policjant nagrodzony za odwagę

St. sierż. Krzysztof Chmielarski bez wahania wszedł do Odry i uratował 36-letniego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie podinsp. Mariusz Bużdygan pogratulował dziś funkcjonariuszowi i nagrodził jego postawę.

Jak już informowaliśmy, do dramatycznej akcji mundurowych doszło w poniedziałek. Około godz. 22 oficer dyżurny KPP w Głogowie otrzymał telefoniczną informację o próbie samobójczej.

– Młody mężczyzna stał w nurcie rzeki Odry w rejonie Starego Miasta, a jego zachowanie świadczyło o zamiarze targnięcia się na życie – przypomina podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Na miejscu pierwszy pojawił się patrol ruchu drogowego. St. sierż. Krzysztof Chmielarski, wszedł do wody i brodząc w niej po pas, dotarł do desperata. Ten oddalał się już w kierunku środka nurtu rzeki. W ostatnim momencie policjant chwycił mężczyznę za odzież i używając siły doprowadził go bezpiecznie do brzegu. Przez cały czas miał wsparcie kolegów z patrolu.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..