Głogowscy uczniowie najlepsi w Europie!

Młodzi głogowianie  mistrzami European Money Quiz. Pokonali około 40 tysięcy rówieśników z 25 krajów Europy.

Emilian Ptak i Paweł Rozbejko to uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 3. Miesiąc temu wygrali eliminacje ogólnopolskie, pokonując osiem tysięcy uczestników ze szkół z całej Polski. 9 maja w Brukseli odbyły się finały, w których uczestniczyli zwycięzcy z 25 krajów europejskich. Głogowianie okazali się bezkonkurencyjni.

– Poziom rywalizacji był wysoki, a drużyny z innych krajów też były bardzo dobrze przygotowane. Nie spodziewałem się, że uda nam się wywalczyć pierwsze miejsce – powiedział Emilian Ptak.

– Dużo czasu poświęciliśmy na przygotowania do finału, ale jesteśmy zadowoleni, że reprezentując Polskę udało nam się zająć najwyższe miejsce. Chcielibyśmy, aby za rok drużyny z Europy spotkały się u nas w kraju. My jesteśmy gotowi  startować – dodał Paweł Rozbejko.

– Chłopcy są bardzo skromni, pilni i lubiani w szkole i klasie. Matematyka jest ich pasją – dodaje Irena Herba.

Uczniom gratulował także prezydent Głogowa:

– Jestem bardzo dumny z uczniów. Dowiedziałem się chwilę po tym, jak wręczono im puchar zwycięzców. Młodzi głogowianie pokonali około 40 tysięcy uczniów z całej Europy. To ich wielki sukces. – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Na etapie przygotowania uczniowie mieli merytoryczne wsparcie od głogowskich filii banków.

źródło: SP nr 3 w Głogowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..