Głogowianin zbada aferę Amber Gold

Poseł Wojciech Zubowski z Głogowa został członkiem komisji śledczej zajmującej się działalnością grupy Amber Gold. Zastąpił Joannę Kopcińską, która została mianowana rzeczniczką rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Oprócz Zubowskiego do komisji badającej relacje organów i instytucji publicznych wobec podmiotów z grupy Amber Gold weszła Iwona Arent, która zajęła miejsce Marka Suskiego. Nowi członkowie komisji są posłami Prawa i Sprawiedliwości. Głogowianin przyznaje, że praca nad sprawą Amber Gold jest dla niego bardzo ważna.

– Już w poprzedniej mojej kadencji poselskiej zgłaszali się do mnie mieszkańcy Zagłębia Miedziowego, poszkodowani przez działalność Amber Gold. Czeka nas z poseł Arent dużo pracy, bo musimy zapoznać się z olbrzymią ilością akt. W tej sprawie przesłuchano już trzycyfrową liczbę osób. Powiedziałbym, że przypomina to start w maratonie z dwugodzinnym opóźnieniem – mówi Zubowski.

Oprócz pracy w komisji śledczej Wojciech Zubowski jest też zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju, a pod koniec ubiegłego roku został mianowany szefem Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa. Deklaruje, że jeśli z braku czasu nie będzie w stanie pogodzić tych funkcji, rozważy rezygnację z niektórych z nich.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..