Do Głogowa miał trafić transport odpadów chemicznych

Głogowscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w trakcie przewożenia nielegalnych odpadów chemicznych. Inny załadowany pojazd czekał już na wyjazd w powiecie lubińskim. W sumie, znaleziono 168 pojemników pełnych substancji chemicznych o pojemności 1000 litrów każdy. Wszystkie miały trafić do Głogowa.

– Czterech mężczyzn to mieszkańcy powiatu głogowskiego, a jeden powiatu lubińskiego – informuje asp. Łukasz Szuwikowski, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Wbrew obowiązującym przepisom, narażając zdrowie i bezpieczeństwo głogowian, przetransportowali i wyładowali na teren przy ulicy Południowej 41 pojemników typu mauzer o pojemności 1000 litrów, z substancjami toksycznymi.

Policjanci zatrzymali też przygotowany transport znajdujący się w powiecie lubińskim. Na terenie firmy transportowej zabezpieczono kolejnych 127 pojemników, każdy o pojemności 1000 litrów z odpadami ropopochodnymi, kwasami i innymi substancjami żrącymi. Były już przygotowane do transportu w dwóch naczepach ciężarówki i miały zostać przewiezione do Głogowa.

Decyzją sądu, do aresztu śledczego trafił 39 – latek. Trzech mężczyzn ma dozór policji, a wobec piątego – decyzja jest procedowana.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..