Opublikowany: sob, Gru 31st, 2016

GŁOGÓW. In vitro z miejskiej kasy ?

image-3Głogowskie koło .Nowoczesnej chce, aby miasto dołożyło się do leczenia niepłodności w Głogowie. Pod pomysłem, aby zabieg In vitro dofinansowano z budżetu miasta podpisało się blisko 800 mieszkańców Głogowa. Kolejnym krokiem konsultacje społeczne.

Projekt zakłada dofinansowanie z budżetu miasta Głogów jednego zabiegu w kwocie do 5 tys. złotych. Dalsze koszty ewentualnych kolejnych prób ponosiliby sami pacjenci. Zorganizowano konsultacje społeczne, aby sprawdzić czy jest zapotrzebowanie na taką pomoc ze strony miasta. Zainteresowane pary mogą zgłaszać się do Urzędu Miejskiego w Głogowie, aby złożyć wstępną deklaracjĘ. Ostateczną decyzję miasto podejmie po przeprowadzonej konsultacji, która będzie trwać do 13 stycznia. Przypomnijmy, dofinansowanie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, czyli in vitro wprowadził rząd PO-PSL. Był to program dostępny w całym kraju. Po wyborach w październiku 2015 r. rząd PiS zdecydował o zakończeniu tego programu z dniem 30 czerwca 2016 r.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..