GŁOGÓW. Chrobry wciąż zaskakuje i jest liderem!

PA3_1611Trwa piękny sen piłkarzy Chrobrego. Głogowianie pokonali dziś Olimpię Grudziądz i utrzymali pozycję lidera na zapleczu ekstraklasy. Spotkanie w Głogowie było emocjonujące, a jego losy ważyły się do ostatnich sekund.

Gospodarze do meczu przystąpili w roli faworyta. Głogowianie początek sezonu mają imponujący, o czym może świadczyć pozycja w tabeli. Pierwsze miejsce i 11 zdobytych punktów daje Chrobremu pozycję lidera. Dziś głogowianie udowodnili, że nie jest ona przypadkiem.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli bramek. Mecz rozkręcił się drugiej części. Niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry Szymon Drewniak dał gospodarzom prowadzenie. Kiedy wydawało się, że jedna bramka zadecyduje o trzech punktach akcje na remis wyprowadzili goście, a na 1:1 strzelił Wojciech Reiman. Gospodarze nie poddawali się i walczyli do końca. Przyniosło to efekt w ostatniej minucie meczu. Bohaterem spotkania został Maciej Górski, który zapewnił swojej drużynie trzy punkty i utrzymanie pozycji lidera.

Chrobry Głogów – Olimpia Grudziądz 2:1 (0:0)
1:0 – Szymon Drewniak 54′
1:1 – Wojciech Reiman 76′
2:1 – Maciej Górski 90′

Składy:

Chrobry: Szymański – Ziemniak, Bogusławski (85′ Michalec), Byrtek, Samiec – Kościelniak, Gąsior (46′ Hałambiec), Drewniak, Hudyma, Szczepaniak (77′ Pisarczuk) – Górski.

Olimpia: Fabiniak – Kowalczyk, Lewandowski, Piter-Bućko, Woźniak – Reiman, Kasperkiewicz (73′ Smoliński) – Kurowski, Skórecki (80′ Pawela), Kaczmarek – Djousse (65′ Cieśliński).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).