Opublikowany: wt, Paź 8th, 2019

GEBRÜDER PETERS ma swoje miejsce w Legnicy

Otwarcie nowej siedziby na legnickim Tarninowie było okazją do święta firmy GEBRÜDER PETERS w gronie współpracowników, kontrahentów, partnerów i przedstawicieli lokalnych władz. – Stawiamy na swoich polskich pracowników i dajemy im okazję do rozwoju – zaznacza Fritz Peters, Prezes Zarządu GEBRÜDER PETERS.

GEBRÜDER PETERS to jeden z największych zakładów w Bawarii, który funkcjonuje na rynku od blisko 120 lat. Dla swoich kontrahentów firma jest symbolem partnera w dziedzinie technologii budowlanej, gwarantującego doświadczenie i najwyższą jakość usług. W Niemczech jej pozycja jest niekwestionowana, w Polsce natomiast marka jest obecna od niemal 10 lat. O jej rozwój nad Wisłą dbają głównie Polacy, z których wielu zdobyło kwalifikacje w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Teraz mogą wrócić do ojczyzny, by tu kontynuować karierę. Polityka GEBRÜDER PETERS dotycząca wsparcia zagranicznych pracowników w oficjalnym uznaniu ich kwalifikacji zawodowych na terenie Niemiec zyskała już zresztą uznanie ministerstwa. W 2017 r. tamtejszy resort edukacji nagrodził trzy niemieckie firmy, w tym właśnie GEBRÜDER PETERS.

Fritz Peters

– GEBRÜDER PETERS to rodzinna firma o długiej tradycji. W jej rozwoju pomaga wielu polskich pracowników – w Niemczech jest ich ok. siedemdziesięciu. Cieszy nas, że zatrudniamy specjalistów z Polski, którzy teraz mają okazję pracować we własnym kraju. Rozwijanie pracowników to jeden z naszych celów – zaznacza Fritz Peters, Prezes Zarządu.

Część wymienionych przez prezesa specjalistów była obecna na uroczystym otwarciu nowej siedziby GEBRÜDER PETERS w Legnicy. W budynku przy ul. Kościuszki, na terenie zabytkowego Tarninowa, zgromadzili się także współpracownicy, kontrahenci oraz przedstawiciele lokalnego samorządu, instytucji i placówek. Była to okazja zarówno do otwarcia drzwi przed dotychczasowymi oraz potencjalnymi partnerami, jak i do świętowania. Szczególnie, że już niebawem legnicki oddział GEBRÜDER PETERS będzie świętował 10-lecie.

– Jesteśmy w mieście już ponad 9 lat, ale dotychczas wynajmowaliśmy biura. O naszym rozwoju świadczyć może właśnie fakt, że kupiliśmy własny budynek, gdzie teraz mieści się nasza siedziba. Z tej właśnie okazji witamy wszystkich zaproszonych gości, otwierając nowy rozdział w historii firmy – komentuje Piotr Charańczuk, key account manager GEBRÜDER PETERS w Polsce.

Legnicki oddział GEBRÜDER PETERS jest szóstym w Europie, firma ma, bowiem cztery placówki w Niemczech i jest obecna w Brukseli. W Polsce jej głównym zadaniem jest działalność na rynku energii odnawialnej w zakresie sprzedaży i montażu urządzeń fotowoltaicznych. Oddział oferuje również szeroki wachlarz usług związanych z elektrotechniką oraz pozyskiwaniem pracowników.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..