GDDKiA w sprawie śmiertelnego wypadku

Mieszkańcy Lubina wciąż żyją wypadkiem sprzed dwóch tygodni, w którym zginęło trzech górników. Zdaniem wielu naszych Czytelników, tej tragedii można było uniknąć. – Wystarczyło tylko porządnie przygotować drogę serwisową, którą teraz odbywa się ruch na trasie Lubin-Polkowice – podkreśla jeden z lubinian. Co na to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada za budowę drogi S3?

29 stycznia, późne popołudnie. Górnicy z podlubińskich miejscowości jadą do pracy na trzecią zmianę w kopalni ZG Rudna. Tuż za Lubinem, na wysokości skrętu na Szklary Górne, w bus uderza przyczepa, która wypięła się z ciężarówki. Dwóch mężczyzn ginie na miejscu, trzeci kilka godzin później umiera w szpitalu.

Cały kombinat, cały region, pogrążają się w żałobie. Z drugiej strony pojawiają się pytania, jak doszło do tego wypadku. I oskarżenia ze strony kierowców, którzy codziennie pokonują tę trasę. – Droga serwisowa, którą na czas budowy S3 kierowany jest ruch pomiędzy Lubinem a Polkowicami, jest po prostu fatalna. Codziennie tamtędy jeżdżę. Oznakowanie jest tragiczne, w nocy nic tam nie widać – podkreśla jeden z kierowców.

Inny lubinianin zwraca uwagę, że do wypadku mogły doprowadzić nierówności na drodze. – Jest ciemno, brak tam oświetlenia, ten kierowca tira mógł nie zauważyć uskoków na drodze. Wjechał w to, auto mu podskoczyło, przyczepa się wypięła i uderzyła w busa. Niewinni ludzie zginęli przez czyjeś zaniedbania – podkreśla.

Poprosiliśmy o komentarz rzeczniczkę wrocławskiego oddziału GDDKiA, Magdalenę Szumiatę. Poniżej publikujemy odpowiedź.

„Informuję, że tymczasowe oznakowanie na drodze serwisowej S3 pomiędzy Lubinem, a Polkowicami zajmuje się podwykonawca firmy Salini. Codziennie służby drogowe GDDKiA monitorują na wizji lokalnej w terenie stan oznakowania i w przypadku zaistniałych nieprawidłowości jest ono zlecane do pilnego poprawienia lub uzupełnienia, a w razie złej widoczności zlecane jest jego oczyszczanie. Dodatkowo przypominamy, że na drogach objazdowych obowiązuje zakaz wyprzedzania oraz obowiązuje ograniczenie prędkości. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności”.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..