Z Gdańska bez punktów

Po dwóch meczach rundy spadkowej PGNiG Superligi piłkarze ręczni Zagłębia Lubin pozostają bez punktów. Lubinianie nie przełamali złej passy wyjazdowych meczów z Energą Wybrzeżem i przegrali w Gdańsku 30:35 (15:19).

Gospodarze prowadzili przez całe spotkanie, a swoją przewagę zaczęli budować pod koniec pierwszej połowy, kiedy prowadzili 17:11. Do przerwy Wybrzeże wygrywało różnicą czterech bramek.

W drugiej połowie gdańszczanie nie pozwalali lubinianom rozwinąć skrzydeł. Zawodnicy Zagłębia starali się nadrabiać starty, ale przewaga gospodarzy oscylowała w okolicach 4-5 bramek. Kwadrans przed końcem Miedziowi zmniejszyli straty do trzech bramek -23:26, ale kolejne dziesięć minut przegrali 5:1 i było po meczu.

Kolejne dwa spotkania Zagłębie Lubin rozegra na własnym parkiecie. W środę Miedziowi podejmować będą MKS Energę Kalisz, a w sobotę Pogoń Szczecin.

Energa Wybrzeże Gdańsk – MKS Zagłębie Lubin 35:30 (19:15)

Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Bednarek 2, Adamczyk, Gądek, Frańczak 1, Gajek 5, Sulej, Kondratiuk 5, Komarzewski 8, Papaj, Wróbel 4, Prymlewicz 6, Janikowski 3, Salacz 1, Ciołak.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk, Dudkowski 6, Chychykalo 6, Gębala 1, Jaszka 2, Moryń 4, Mrozowicz 1, Bondzior, Pawlaczyk 2, Szymyślk, Kużdeba 2, Sroczyk 4, Dawydzik 2, Pietruszko.

Sędziowie: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota, Delegat ZPRP: Ireneusz Cieśliński.