Opublikowany: pt, Kwi 27th, 2018

Food trucki i kolarze przyjadą do Złotoryi

W Złotoryi szykuje się prawdziwe święto jedzenia. 12 i 13 maja miejscowy rynek wypełni dwadzieścia food trucków oferujących potrawy z kuchni całego świata. Będzie to pierwszy taki zlot w stolicy polskiego złota.

Food trucki to specjalne furgonetki przystosowane do przygotowywania i sprzedaży jedzenia. Pierwsze takie pojazdy pojawiły się w Stanach Zjednoczonych ponad 50 lat temu, a od kilku lat cieszą się w Polsce coraz większą popularnością Do Złotoryi natomiast przyjadą po raz pierwszy, organizatorzy liczą więc na duże zainteresowanie ze strony mieszkańców.

Złotoryjanie będą mogli spróbować m.in. kuchni azjatyckiej, bałkańskiej czy meksykańskiej o całej palecie smaków – od słodkiego po mocno pikantny. Fani burgerów, frytek, zapiekanek, grillowanego mięsa, zup czy wegetarianie równiez znajdą coś ciekawego dla siebie. Food trucki będą serwować dania na ciepło i na zimno od godz. 12 do 21 w sobotę i niedzielę (12 i 13 maja). A do tego tradycyjnie warzone piwo z małego browaru rzemieślniczego.

Poza festiwalem smaków organizatorzy zlotu przygotowali też atrakcje dla najmłodszych, kino 9D oraz muzykę serwowaną przez didżeja. Oficjalny patronat nad imprezą objął marszałka Dolnego Śląska.

W niedzielę 13 maja poza food truckami na złotoryjskiej starówce będą też królować kolarze. O godz. 13:30 spod ośrodka kultury wystartują do ostatniego, „książęcego etapu” wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Pojadą ul. Kościuszki w kierunku Chojnowa. Po nieco ponad godzinie wrócą do Złotoryi i przejadą ulicami Grunwaldzką, Garbarską, Stromą i Legnicką w stronę mety w Jaworze. Gratką dla złotoryjskich fanów kolarstwa będzie lotna premia na ul. Krótkiej, która zaplanowana jest na godz. 14:45.

Organizatorzy Grodów zapowiadają, że w związku z wyścigiem w niedzielę zamknięte będą parkingi wzdłuż ul. Żeromskiego oraz przed i za Złotoryjskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..