Finał Polish International Junior Championships bez Polaków

podiumLUBIN. Francuzi, Hiszpanie, Holendrzy i Niemcy zdominowali podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów w badmintonie, który w miniony weekend był rozgrywany w Lubinie. Organizatorem badmintonowych rozgrywek był Ośrodek Kultury „WzgórzeMarek Zawadka Zamkowe”.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze były Clara Azurmedi z Hiszpanii i Max Weisskirchen z Niemiec. Wśród debli kobiet na najwyższym stopniu podium stanęły Francuzki Lole Courtois i Delphine Delrue. Wśród mężczyzn najlepsi byli Francuzi Citron i Vallez, którzy w decydującej partii byli niezwyciężeni i pewnie wygrali ze swoimi rodakami 21:18 18:21 21:13. W mikście, czyli tzw. deblu mieszanym, najlepsza była para z Holandii. W finale miksta zmierzyli się Niemcy Max Weisskirchen i Eva Jannsens oraz Holendrzy Alex Vlaar i Cheryl Seinen i to właśnie oni wygrali finał 25:23 21:17.

sedziaPod względem organizacyjnym imprezę można uznać za udaną, nie było żadnych wpadek. Zawody tej rangi to dla nas organizatorów spore wyzwanie logistyczne – mówi Marek Zawadka, dyrektor Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe w Lubinie.

W mistrzostwach w Lubinie wzięło udział 177 zawodników z 21 krajów.

– Poziom zawodów był wysoki, można było zauważyć sporo utalentowanych młodych osób, w które w niedalekiej przyszłości mogą stać się siłą polskiego badmintona – mówił Daniel Kożdoń, czeski sędzia.(szat) FOT. Katarzyna Szatkowska