Opublikowany: nie, Wrz 16th, 2018

Finał za nami, dinozaury rozdane

Drugi i ostatni dzień zmagań podczas Biegu Dinusia przysporzył jeszcze więcej emocji. W końcu dzieci wiedziały, że za pierwszych sześć miejsc nagrodą są wymarzone prehistoryczne gady. Podczas rywalizacji biegły więc co sił w nogach, aby jak najszybciej przekroczyć linię mety. W tej edycji wszystkie fundusze zbierane były dla 13-letniej Alicji. Nie ma jeszcze ostatecznej kwoty, ale nieoficjalnie wiemy, że udało się zgromadzić 7481,49 zł.

Po eliminacjach młodzi sportowcy mieli znakomite rozeznanie w trasie i wielu z nich zdawać by się mogło, pobiegło w półfinale już zdecydowanie lepiej i z większym sprytem. Faworyci, podobnie jak dzień wcześniej, tak i w finale zawodów wywalczyli pierwsze miejsca.

Na buziach uczestników rysowała się powaga i skupienie. Jak przyznali rodzice biegaczy, nastroje były bardzo bojowe z chęcią zwycięstwa. – Mój syn to już pięciolatek, a więc pojawia się kwestia kto szybszy, kto lepszy, kto pierwszy, a nie byle dobiec. Drugi raz biegniemy, a więc jest motywacja – mówi Monika Kulińska, mama jednego z uczestników.

Najpierw biegi półfinałowe, później po krótkiej przerwie finały i dekoracja. Wisienką na torcie V Biegu Dinusia był bieg spacerówek, a w nich najmłodsi lubinianie i nie tylko. Zgłosiło się siedem duetów rodziców z dziećmi, ale ostatecznie wystąpiły cztery pary. Najlepszy, jak w zeszłym roku okazał się Tymon Dominów z tatą Łukaszem. – Już śmialiśmy, że jak wygramy takiego samego dinozaura, jak w poprzednim roku to trzeba go będzie wymienić. Dostaliśmy jednak innego. Sam bieg znakomicie zorganizowany. Trasa nowa i lepsza, bo wśród samych dinozaurów – komentuje Łukasz Dominów.

Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Turystyki Pieszek Wędrowiec, a patronatem bieg objęli: Robert Raczyński prezydent miasta Lubina, Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, RCS Lubin, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Lubin 2006 i starostwo powiatowe w Lubinie.

Wyniki finału:
dziewczęta rocznik 2014-2015
1.Julia Jander, Lubin
2.Julia Kocjan, Lubin
3.Róża Piątek, Gorzyca
4.Hanna Urban, Lubin
5.Zuzanna Pawłaczyk, Lubin
6.Weroniak Wilgusz, Lubin

Chłopcy, rocznik 2014-2015
1.Wojciech Turski, Lubin
2.Wojciech Opaliński, Lubin
3.Kacper Zieliński, Lubin
4.Filip Jadach, Lubin
5.Filip Wawrzonowski, Lubin
6.Alan Golis, Lubin

Dziewczęta, rocznik 2012-2013
1.Urszula Latoń, Lubin
2.Hanna Hadalska, Lubin
3.Ada Wawnikiewicz, Lubin
4.Katarzyna Rembecka, Lubin
5.Martyna Buchowska, Osiek
6.Milena Zając, Lubin

Chłopcy, rocznik 2012-2013
1.Doran Marczak, Lubin
2.Bartosz Pelak, Lubin
3.Adrian Kulczyckim, Lubin
4.Hubert Mizera, Lubin
5.Karol Mazurkiewicz, Lubin
6.Oliwier Lisowski, Lubin

Dziewczęta, rocznik 2009-2011
1.Martyna Latoń, Lubin
2.Maja Chrząszcz, Miroszowice
3.Milena Jarosz, Lubin
4.Urszula Gawron, Lubin
5.Nina Monteiro, Lubin
6.Anna Staszak, Lubin

Chłopcy, rocznik 2009-2011
1.Mateusz Nowak, Lubin
2.Jakub Magdziak, Lubin
3.Mateusz Urban, Lubin
4.Łukasz Nowak, Lubin
5.Łukasz Suszko, Lubin
6.Szymon Kuflikowski, Osiek

Spacerówki
1.Tymon Dominów, ojciec Łukasz
2.Tymon Górski, mama Anna
3.Oskar Krosny, mama Magdalena
4.Nadia Kwiatkowska, mama Joanna

Fot. Mariusz Babicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..