Opublikowany: pon, Cze 17th, 2019

Festiwalowa Noc Kupały

Koncerty muzyki etnicznej i historycznej, turniej łucznictwa tradycyjnego, pokazy walk wojów, średniowieczne tańce i zabawy – to tylko niektóre z atrakcji V Festiwalu Historycznego Noc Kupały 2019, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Muchowie. Tematem przewodnim wydarzenia będzie religia i wierzenia Słowian. Nie zabraknie również interesujących wykładów o historii i tradycji Słowian oraz ciekawych warsztatów.

Festiwal Historyczny w Muchowie tworzy grupa przyjaciół: regionalistów, etnologów, rekonstruktorów, historyków i rzemieślników, słowem naukowców i pasjonatów. Ich przesłaniem jest krzewienie historii i kultury słowiańskiej, dzielenie się wiedzą i umiejętnościami oraz wspólna zabawa.

Początek festiwalu zaplanowano na samo południe. Po uroczystym przywitaniu gości rozpoczną się eliminacje turnieju łuczniczego, które potrwają około dwóch godzin. Od godz. 12 do 14 chętni będą mogli skorzystać z darmowych warsztatów tkackich, kaletniczych, łuczniczych, wikliniarskich, śpiewu białego czy zielarskich.

Wieczorem odbędą się natomiast ciekawe koncerty muzyczne. Wystąpią m.in. zespoły Ar-po-de z Pogórza Kaczawskiego, Olwen de Hermsdorf z Wałbrzycha, Dziwiludy z Wrocławia, Marta&Rasputin Band z Czech.

Teren Festiwalu to łąki pod lasem oddalone 3 km od wulkanicznego neku Czartowska Skała, 1,5 km od „Rezerwatu Mszana i Obłoga”, 400 metrów od największego w Sudetach stanowiska Kosaćca Syberyjskiego, rośliny nie tylko cennej z botanicznego punktu widzenia, ale w tradycji przedchrześcijańskiej i kulturze ludowej uważanej za jeden ze szczególnych, rytualnych kwiatów.

Szczegółowy program V Festiwalu Historycznego Noc Kupały 2019 dostępny jest na poniższym plakacie.

Fot. schroniskojawor.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..