Ferie w głogowskim muzeum będą ciekawe

Ciekawą ofertę dla głogowskich uczniów, którzy ferie spędzą w mieście, tradycyjnie już, przygotowało Muzeum Archeologiczno – Historyczne. Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 28 stycznia, a zakończą w piątek, 1 lutego.

– Ferie w muzeum będą miały charakter warsztatów poprzedzonych krótkim, teoretycznym wstępem – zapowiadają organizatorzy zajęć.

Motywem przewodnim pierwszych zajęć, które odbędą się 28 stycznia będzie karnawał, a jedną z atrakcji – samodzielne wykonanie karnawałowej maski. Z kolei, 29 stycznia uczniowie przeniosą się w czasie do przełomu XIX i XX wieku, by dowiedzieć się czym była secesja, czyli panujący wówczas nurt w sztuce i rzemiośle. Trzecie spotkanie, 30 stycznia, poświęcone będzie głogowskiemu mieszczaństwu, a w programie m.in. obejrzenie wystawy na ten temat oraz samodzielne wykonanie modelu mieszczańskiego pokoju z tego okresu.

– W zasadzie już do końca feryjnych zajęć w muzeum, ich uczestnicy pozostaną w końcu XIX i początku XX wieku – dodają organizatorzy. – Zajęcia, które odbędą się 31 stycznia poświęcone będą bowiem fotografii i dawnym technikom fotograficznym. Uczestnicy spotkania nie tylko dowiedzą się o tym, jak i kiedy powstała fotografia, ale również wykonają własną odbitkę w technice cyjanotypii.

Podczas ostatnich warsztatów dzieci poznają gry i zabawy, jakie były w mieszczańskich domach na przełomie XIX i XX wieku.

Wszystkie zajęcia będą rozpoczynały się o godz. 12 i potrwają półtorej godziny. Aby wziąć w nich udział, trzeba wcześniej się zapisać, dzwoniąc do pracowni edukacyjnej – nr tel. 76 834 10 81 wew. 43. Koszt udziału w zajęciach wynosi 2,50 zł. Do udziału w nich organizatorzy zachęcają dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Fot. UR/MAH

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..