Fenomenalny mecz Metraco Zagłębia!

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin rozegrały fenomenalne spotkanie i wygrały pewnie w Elblągu z miejscowym Startem, notując tym samym czwarte ligowe zwycięstwo z rzedu! Miedziowe nie dały najmniejszych szans drużynie, która ostatnio pokonała u siebie mistrza Polski z Lublina. Lubinianki zwyciężyły 23:16!

Pierwsze akcje po obu stronach zatrzymały się na bramkarkach. Później wynik otworzyła Hanna Yashchuk ale po skutecznej kontrze wyrównała Kinga Grzyb. Miedziowe poszły za ciosem i za sprawą trafień Matieli i Pielesz prowadziły 3:1. Na tym się jednak nie skończyło, bo po siedmiu minutach było już 6:2 na korzyść Metraco Zagłębia. Kilka błędów w ataku kosztowało lubinianki utratę pewnego prowadzenia, gdyż zawodniczki Startu rzuciły trzy bramki z rzędu. Krótką strzelecką niemoc przełamała w 15. minucie Patrycja Matieli i lubinianki znów zaczęły budować swoją przewagę. Robiły to na tyle skutecznie, że po dwudziestu minutach na tablicy wyników było 5:9. O czas poprosił szkoleniowiec Startu, ale to Miedziowe nadal brylowały na parkiecie, a kolejne piłki w bramce odbijała Monika Maliczkiewicz. Lubinianki grały uważnie w obronie i bardzo skutecznie w ataku, zdobywając również bramki w osłabieniu i do przerwy prowadziły 14:8.

Problemy Startu z obroną Miedziowych najlepiej zobrazowała pierwsza akcja po przerwie. Miejscowe były przy piłce niemal dwie minuty, by ostatecznie oddać rzut wprost w ręce Moniki Maliczkiewicz. Z tej akcji poszła kontra, którą zakończyła Adrianna Górna. Nie upłynęło dziesięć minut drugiej połowy a przewaga lubinianek zbliżała się do dziesięciu trafień – 18:9. Choć z biegiem czasu Start zniwelował nieco straty, Miedziowe znów odskoczyły i wygrały bardzo pewnie.

Kluczem do zwycięstwa okazała się bardzo dobra gra w obronie i świetnie dysponowana Monika Maliczkiewicz. Lubinianki prowadziły pewnie od początku do końca, nie pozwalając rywalkom rozwinąć skrzydeł.

KRAM Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 16:23 (8:14)

KRAM Start: Bałdyga, Pająk – Balsam, Choromańska, Świerczek, Jędrzejczyk, Tarczyluk, Kozimur, Trbović, Gadzina, Uścinowicz, Stapurewicz, Yashchuk

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 2, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Wasiak, Mączka 3, Hartman 1, Górna 5, Rosińska, Ważna 1, Priolli, Matieli 3, Jochymek 2, Belmas 1, Pielesz 3.