Ewakuacja przedszkola rozpoczęła polkowicką „Strażomanię” (WIDEO, FOTO)

W kuchni Przedszkola Miejskiego nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach pojawił się dym, ogłoszono alarm i natychmiast wyprowadzono dzieci do pobliskiej szkoły. Na miejscu szybko pojawiły się służby: straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Strażacy wynieśli na rękach jedną z pracownic placówki. To scenariusz pozorowanej ewakuacji, która rozpoczęła kolejną już edycję „Strażomanii”. Celem tej akcji jest m.in. nauczenie najmłodszych polkowiczan właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia.

W ocenie bryg. Piotra Woźniakiewicza z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach ewakuacja przebiegała spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

– Dzieci uczą się odpowiednio reagować na sygnały alarmowe, poznają drogi ewakuacyjne, nabywają umiejętność zachowania spokoju i słuchania poleceń nauczycielek – podkreślił Piotr Woźniakiewicz. – To w przyszłości da wymierne efekty.

Potem dzieci ze wszystkich przedszkoli działających na terenie gminy spotkały się w parku miejskim, gdzie zorganizowano finał „Strażomanii”, z udziałem wszystkich służb ratowniczych. W programie były konkursy: na plakat i piosenkę o tematyce bezpieczeństwa. Tradycyjnie, atrakcją były pojazdy poszczególnych służb, do których można było wejść i poczuć się jak np. strażak czy policjant.

O bezpieczeństwie polkowickie maluchy sporo wiedzą, np. o tym, co trzeba zrobić, aby przejść na drugą stronę ulicy.

– Trzeba popatrzeć w prawo, potem w lewo, potem jeszcze raz w prawo i podnieść rękę do góry – powiedziała nam jedna z uczestniczek imprezy.

Dodajmy, że „Strażomania”, organizowana przez Straż Miejską w Polkowicach, odbywa się pod patronatem burmistrza Polkowic, przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, Komendy Powiatowej PSP w Polkowicach, Ratownictwa Medycznego w Polkowicach oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.

Zobacz także: 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..